Zewnętrzna asekuracja przed słońcem – wybieramy markizy

Dom i Wystrój

avatarAutor:

Nadciąga lato, a wspólnie z nim upały. Ogromne temperatury są wybitnie uciążliwe szczególnie dla dzieci i ludzi starszych. Słońce zaglądające do naszych gniazdek sprawia wzrost temperatury w obrębie. Wolno tego uniknąć instalując markizy w oknach. Do wyboru jest całkowita gama takich osłonowych żaluzji. Zewnętrzne oraz wewnętrzne, materiałowe i drewniane. Twórcy oferują też markizy indywidualne, fabrykowane na specjalne zamówienie. Bardzo dobre na upały będą markizy zewnętrzne, które nie przepuszczają światła słonecznego. To przykre wtedy w mieszkaniu jest niezmiernie ciemno. Innymi akcesoriami są markizy zaciemniające – markizy wrocław. One także nie przepuszczają światła słonecznego, ale w mniejszym stopniu niż markizy zewnętrzne. Markizy zaciemniające zrobione są z podgumowanego materiału, w związku z tym na domiar tego nie trwonią gorącego powietrza.

To naturalnie dzięki temu w mieszkaniu nawet w czasie upałów jest chłodno. Materiał, z którego są one wykonane można czyścić wilgotną ściereczką. To zezwala na długie lata owocnego i miłego użytkowania. Pośród wielu sposobów zasłaniania okien najpopularniejszym są zasłony z materiału. Niegdyś ciężkie, w nadzwyczajnych barwach czerwieni oraz zieleni, dziś dostępne są w rozmaitych formach. Łatwe zasłony czy fantazyjne dekoracje, nie zasłonią okna tak dobrze jak markizy materiałowe. Do doboru jest parę rodzajów takich markiz. Najprostszymi są tekstylne w kasecie bądź też na drążku sterowanym łańcuszkiem.

Można je nabyć w sklepach z firanami czy w marketach z takim asortymentem. Droższe, jednak bardziej fantastyczne są markizy podnoszone, wykonane na szczególnych mechanizmach. Mowa tutaj o rzymskich, weneckich lub austriackich. Ich opłata zawiera cenę mechanizmu, a również rodzaju tkaniny, z jakiej markizy są uszyte. Istotne jest, aby była stosownie wytrzymała na podnoszenie, w czasie jakiego działa mechanizm sterujący. Poza tym linki są w stanie taki materiał przecierać, wobec tego dobranie jego parametrów jest sprawa priorytetową. W przypadku markiz rzymskich lub weneckich w cenie zawarta jest także tzw. robocizna, czyli usługa ich szycia.

Dodaj komentarz