Zatroszcz się o wigor – wypróbuj naturalne preparaty

Usługi

avatarAutor:

To bodajże jeden z najbardziej popularnych ostatnio wspomagaczy diety. W reklamach w telewizji zwykle panuje jako pogromca wzdęć oraz uczucia ciężkości, jakiego każdy z nas nieraz doświadcza. Faktem jest niemniej jednak, iż atuty błonnika w rzeczywistości są nie do przecenienia. Nie tylko polepsza on albowiem procesy odchudzania, ale też oczyszcza nasz organizm z toksyn oraz innych źle oddziałujących na nas czynników. Błonnik to także jedyny tak skutecznie działający element wspomagający pracę jelit i zapobiegający wchłanianiu się wrogich szczegółów do organizmu.

Nadrzędnym źródłem błonnika są wytwory pochodzenia roślinnego, warzywa i owoce. Przynależą do nich przede wszystkim bób oraz groszek, wiśnie i porzeczki. Odszukamy go również w artykułach zbożowych takich jak kasze, chleb razowy oraz pełnoziarnisty. Nie brakuje go także w jajach czy rybach. W największym stopniu skondensowany zasób błonnika wolno jednakże odnaleźć w produktach takich jak aceites esenciales. Zawierają go znacznie więcej aniżeli codzienne pokarmy. Sugerowana dawka to blisko trzydziestu pięciu gramów dziennie, choć przeciętnie dostarczamy go wyłącznie około dziesięciu gramów. Głównym działaniem, za które tak cenimy błonnik, jest wchłanianie wody w żołądku, co powoduje, iż nasz apetyt staje się mniejszy oraz mniej go odczuwamy. Co znacznie więcej, wspomaga on pracę całego przewodu pokarmowego, przyspiesza prędsze wydalanie z organizmu toksyn i szkodliwych substancji.

O wiele przyczynia się też do obniżenia poziomu cholesterolu, znajdując i usuwając z organizmu ludzkiego kwasy żółciowe. Suplementy z błonnikiem są stworzone dla ludzi, jakie pragnęłyby wzbogacić własną dietę i takich, które prowadzą siedzący tryb życia i nie uprawiających jakiegokolwiek sportu. Naturalnie sam suplement diety nie zastąpi aktywności ruchowej oraz zdrowego trybu życia, jednak jest najlepszym sposobem na dostarczenie polecanej dawki błonnika, dlatego najprawidłowiej połączyć przyjmowanie go w takiej skondensowanej formie wspólnie z ruchem oraz zdrowym stylem swojego życia.

Dodaj komentarz