Wsparcie z wozem na autostradzie

Usługi

avatarAutor:

Nie ma nic gorszego niż kiedy tak właściwie awaria auta dopadnie nas na trasie prędkiego ruchu czy na autostradzie. Wtenczas jesteśmy skazani na usługi kompetentnych korporacji, jakie absorbują się transportem uszkodzonych aut do stacji naprawczych. Na autostradzie nie wolno albowiem holować auta. Nie ma zatem dyspozycji skorzystania z pomocy kogoś bliskiego kto zabrałby nas z tego miejsca. Profesjonalna pomoc drogowa ma tudzież prawo zabrać nasze zniszczone auto z tej trasy oraz na jej usługi jesteśmy skazani w takim wypadku. Warto w pierwszej kolejności spowodować jaki aspekt ma pakiet assistance, który znajduje się w zakresie stworzonego przez nas ubezpieczenia. Mają one bo swoje bariery w aspekcie bezpłatnego usuwania zniszczonego auta oraz tym podobnych.

Większość korporacji oferuje takie usługi gratis wyłącznie w odległości do 150 kilometrów od miejsca zarejestrowania auta. Można niemniej jednak znaleźć firmy, jakie powiększają ten zakres. Jeśli sporo podróżujemy należałoby pomyśleć o tym aspekcie nim podpiszemy umowę. Jeśli jednak jeździmy przede wszystkim po mieście, wtedy wystarczy nam opcja podstawowa. Od czasu do czasu dochodzi do bardziej karkołomnych wypadków samochodowych oraz potrzebna jest pomoc – więcej na pomoc drogowa katowice. Na przykład ponoszący winę nie posiadał ubezpieczenia OC, w owym czasie jesteśmy w stanie uzyskać odszkodowanie od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Tak więc to nasza ubezpieczalnia będzie zapewniała nam odszkodowanie w tej sprawie. Jakkolwiek nie zawsze dociera do takiego rozwiązania. Na przykład na poszkodowanym ma prawo ciążyć obowiązek wyrównania strat, których nie poniósłby, jeżeli by skorzystał z polisy OC winnego danego wydarzenia, kolizji samochodowej. Do takich strat możemy na przykład zakwalifikować opłatę za uzupełnienie sumy ubezpieczenia po szkodzie, utrata posiadanych zniżek za bezszkodową jazdę. Czasami w polisach AC zauważymy udział własny. W takim przypadku ubezpieczalnia jest odpowiedzialna za pokrycie 70% kosztów, poza tym ma prawo wziąć pod szczególną uwagę zwrócenie kosztów za zamienniki, a nie części, jakie są innowacyjne.

Dodaj komentarz