W jaki sposób wybrać firmę geodezyjną?

Budownictwo

avatarAutor:

Kto z nas w młodości nie był oczarowany dinozaurami, różnego typu odkryciami archeologicznymi. Chyba niemal każdy w dzieciństwie przechodził etap chęci aby zostać w dorosłym życiu archeologiem. Jest to dyscyplina niezmiernie fascynująca niemniej jednak również niesłychanie ciężka. Archeologia jest powiązana z inną atrakcyjną gałęzią nauki o Ziemi, a mianowicie z geologią. Jeżeli chcielibyśmy na przykład dowiedzieć się czy na naszej klarownej działce odnajdują się jakieś, ewentualne szczątki czy skamielin musielibyśmy wynająć archeologa, który z kolei zapowiedziałby, że koniecznie także należy wynająć geologa. Badania geologiczne prowadzone przy testach archeologicznych pozwalają o wiele ułatwić przybliżenie wskazanego wieku danych skamielin. Na przykład jeśli dana skamielina leżała w rzeczowej formacji skalnej, która została wcześniej sklasyfikowana i wiadomo w ile lat temu musiała dana skała się uformować można łatwo wydedukować, że jeśli skała ma tyle lat to leżąca w niej skamieniałość będzie też musiała posiadać przybliżony do niej wiek.

Rzecz jasna jest to znacznie przybliżone oraz uproszczone wyjaśnienie jednakże przyzwoicie ilustruje jak ważne mogą być badania geologiczne dla archeologów – więcej na dokumentacja geologiczna. Obecnie jeżeli pragniemy wybudować dom w pierwszej kolejności powinniśmy zakupić trafny teren do tego typu inwestycji. Najlepiej aby działka nie była zbyt duża, bo zadbanie o kolosalny teren pochłania znaczne ilości pieniędzy. Nadmiernie mała działka, z kolei może także spowodować, iż nie starczy nam miejsca na własny ogród. Wskutek tego zaleca się by działka przeznaczona pod budowę domu miała około ośmiuset metrów kwadratowych.

Najporządniej też aby parcela posiadała także przyłączone wszystkie media a też miała pozwolenie budowlane, dzięki temu będziemy mogli błyskawicznie rozpocząć prace budowlane. Jednak nim rozpoczniemy prace nad wylewaniem fundamentów warto przeprowadzić badania geologiczne, dzięki jakim będziemy wiedzieli jakie warunki gruntowe panują pod powierzchnią opisującej nas działki. Pozwoli nam to przystosować szerokość ław fundamentowych, a także uniknąć ewentualnych akcesoryjnych kosztów połączonych z dalszą budową. Jeżeli szybko i sprawnie położymy fundamenty dalsza budowa domu pójdzie już niesłychanie prędko. Wskutek tego pamiętajmy by wykonywać badania geologiczne.

Dodaj komentarz