W jaki sposób ozdobić salę na uroczystości weselne?

Usługi

avatarAutor:

W ten ponadprzeciętny dzień wszystko powinno wyglądać po mistrzowsku. Istotną rolę w dekorowaniu i organizowaniu koncepcji wystroju wnętrz grają kwiaty. Ich ilość i typ uzależnione są od pojedynczych preferencji. Zwykle na wesele zamawiane są kwiaty delikatne, w jasnych kolorach, akcentujące magię wieczoru.

Co więcej mogą być przystrojone perełkami, kryształkami oraz świecami, tworząc pokaźniejsze składniki dekoracyjne – przykład na dekoracje sal weselnych. Polskie śluby to najczęściej dekorowanie przestrzeni za młodymi, siedzącymi u szczytu stołu. To na ogół połączenie dekoracji tekturowej oraz szczegółów florystycznych, w tej samej tematyce co reszta ozdób kwiatowych.

Udekorowanie kościoła to na ogół biały dywan, lampiony oraz bukiety na stojakach, dekoracje ławek. Nieraz spotkać wolno też altanki i wstęgi. Kwiaty należy zamówić wcześniej, zwłaszcza jeżeli nie jesteśmy zdecydowani jaki mają mieć wygląd bukiety i chcemy by florysta złożył ofertę.

Powinny pojawić się na miejscu uroczystości w tym samym dniu, kiedy jest przeprowadzana. Im później, tym dłużej zachowają świeżość. Przy organizowaniu wesela pierwsze co robimy, to zamawiamy na konkretny dzień salę weselną. Dawniej wesela odbywały się po największej części w remizach oraz restauracjach, dziś coraz więcej pojawia się domów weselnych, czy też zajazdów specjalizujących się w weselach oraz innych potańcówkach okolicznościowych. Jeżeli wybierzemy zajazd, to jesteśmy w stanie zapewnić zakwaterowanie swoim gościom na miejscu, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Zamawiając salę weselną należy podać szacunkową ilość gości, których się spodziewamy. Sale specjalizujące się w takich imprezach zapewniają również catering oraz obsługę kelnerską. Najprawidłowiej wybierać sale klimatyzowane, które zapewnią gościom solidne samopoczucie przez całą zabawę. Nieodzowne jest też przeanalizowanie bliskości kwater, jeżeli sala nie ma przylegających domków lub też motelu. Po opłaceniu sali można zabrać się za przeanalizowanie propozycji menu, jakie czasem można samodzielnie modyfikować.

Dodaj komentarz