W jaki sposób oszczędzać pieniądze? Banki wesprą w działaniach

Biznes i Finanse

avatarAutor:

Jedną ze strategii supermarketów na przyciągnięcie kontrahentów jest proponowanie dużej grupy promocji. Przyznam, że na mnie także to działa. Tę metodę stosują też gigantyczne galerie handlowe, w których mogę kupić każdy, nawet w największym stopniu ekskluzywny towar, począwszy na paluszkach rybnych oraz przyprawach, na ekskluzywnej biżuterii kończąc. W takich punktach chociaż dwa, trzy razy w roku są aranżowane noce wyprzedażowe. Jest to dzień, w czasie, którego w określonych godzinach, na przykład od godziny dziewiętnastej do zamknięcia można zakupić każdy towar po obniżce nawet o ponad pięćdziesiąt procent. W te dni w większości wypadków galerii są czynne nieco dłużej aniżeli w dni normalnego handlu, prócz tego galerie nakładają na każdy sklep i stoisko mieszczący się na ich terenie do obowiązku wprowadzenia w tych godzinach obniżek, w następstwie tego nie tyczy się to praktycznego sklepu. Domyślam się, że utargi w taki dzień są naprawdę niezmiernie wysokie jak nie obłędne. Pamiętam, kiedy tak właściwie ostatni raz byłem na takiej nocnej wyprzedaży, konsumentów było właściwie dużo, setek jak nie tysięcy.

Dostrzegam, iż w miastach, w jakich są jedna czy dwie galerie, z pewnością ponad pięćdziesiąt procent mieszkańców przewija się przez aleje centrów handlowych. Niesyty zdążyło mi się parę razy zdenerwować, albowiem kiedy kupowałem bluzę w firmowym salonie jednego z wytwórców odzieży sportowej to sprzedawca nie powiadomił mnie o tym, że w przyszłym tygodniu będzie aranżowana tak gigantyczna wyprzedaż – inne przykłady odnajdziesz na https://www.styl.pl/moda/news-zakupy-karta-kredytowa-a-profity-dla-klientow,nId,1924643
– zakupy kartą kredytową, a profity dla klientów
. Tydzień w następnej kolejności ta sam bluza kosztowała nieomalże o sto złotych mniej. Byłaby to znakomita okazja, jakkolwiek niestety było już za późno oraz nie mogłem skorzystać. Nie mniej jednakże każdy, kto ma odrobinę odłożonych pieniędzy, które planuje wydać, na pewno może zaoszczędzić na zakupach w te dni. Wobec tego od teraz bacznie śledzę promocję w galeriach i pasażach handlowy, do tego stopnia, iż staram się nie wyrzucać gazetek reklamowych jedynie zbieram je i pozbywam się dopiero na koniec tygodnia.

Zwłaszcza przed wypłata zwracam szczególną uwagę na promocje. Zjawisko to jest tak silne, że pojawiło się swego rodzaju uzależnienie w śród kupujących, tak zwani „windowshoperzy” każdego dnia odwiedzają galerie i bacznie obserwują ceny oraz wyczekują na okazję, a nie, kiedy tak właściwie idą tylko po to, żeby popatrzeć na tysiące imponujących produktów przyciągających ich oczy zza szklanych wystaw. Ja osobiście bodajże także cierpię na tę chorobę, jakkolwiek w dzisiejszych czasach, jeśli nie wolno zakupić to choć można popatrzeć.

Dodaj komentarz