W jaki sposób media modyfikują masową kulturę?

Reklama

Autor:

Z mass mediów, inaczej ze środków gromadnego przekazu często korzysta każdy z nas. Z pewnością prasa, radio lub telewizja, od kilkunastu lat też Internet są najpowszechniej wykorzystywanymi środkami masowego przekazu na całym świecie. Na pewno trzeba wiedzieć, że to naturalnie dzięki mass mediom wszelkie wiadomości mogą się rozchodzić w błyskawicznym tempie. Nieważne więc, w którym zakątku świata doszło do trzęsienia ziemi, w jakim pojawiły się niezwykłe anomalie pogodowe – o wszystkich tego typu wydarzeniach i faktach możemy być dzisiaj na bieżąco informowani. Najogromniejsza ilość osób przyznaje, że na ogół użytkuje w tym celu Internet, w jakim można znaleźć rozmaitego rodzaju portale oraz witryny, na jakich zamieszczane są wszystkie informacje na temat bieżących wydarzeń z kraju oraz z całego świata.

Jednakże wiele osób każdego dnia sięga również po czasopisma, powszednie wydania najpoczytniejszych gazet, kolosalną oglądalnością radują się także od lat codzienne wydania telewizyjnych faktów czy wiadomości. W ten sposób mass media informują nas o świecie oraz o wszelkich bieżących wydarzeniach – informacje. Środki masowego przekazu, które mają dzisiaj najszerszy zasięg to przede wszystkim telewizja oraz Internet. Właśnie te dwa środki są zresztą przez nas z reguły wykorzystywane w poszukiwaniu wiedzy o otaczającym nas świecie czy w zbieraniu informacji z kraju oraz ze świata.

Niemniej jednak coraz większa liczba osób przyznaje się przede wszystkim do tego, iż każdego dnia korzysta z sieci, w której wolno odnaleźć rozmaitego rodzaju nowoczesne portale i strony internetowe, na jakich na bieżąco zamieszczane są najświeższe wiadomości z kraju i ze świata. Z Internetu wykorzystują dziś coraz częściej już nie jedynie młode osoby, jakkolwiek również te nieco starsze, w sieci każdy bo może odkryć to, co właściwie go intryguje. Warto też dołączyć, iż sieć żywiołowo się rozwija i z tego względu jest również tak cenionym środkiem masowego przekazu. Prasa czy radio są środkami o trochę węższym zasięgu, nie świadczy to jednak, że już z nich nie korzystamy. Wręcz przeciwnie, środki te też są poważanymi środkami masowego przekazu.

Dodaj komentarz