W jaki sposób działa i kiedy skorzystać – informacje o botoksie

Usługi

avatarAutor:

Jest to jedna z najbardziej kultowych metod eliminowania zmarszczek mimicznych. Polega ona na wstrzykiwaniu w wskazane miejsca twarzy niewielkich dawek preparatu. Najczęściej jest wstrzykiwane w górne części twarzy oraz w sąsiedztwach ust. Polega to na tym, iż na pewien czas paraliżuje mięśnie, w efekcie czego cera w tym miejscu nie marszczy się. Ma jakby napełnić miejsce, w jakim wygenerowała się zmarszczka. Jest także stosowany jako napełniacz w celu podniesienia ust.

Dzisiaj coraz częściej użytkuje się jad kiełbasiany. Jest to jedna z części medycyny estetycznej, botoks jest wykonywany w gabinetach medycznych oraz nie wymaga anestezje – przetestuj Botox Kraków. Nie powinny go stosować kobiety w ciąży, jak i osoby z schorzeniami układu nerwowego i sercowego, a również z chorobą mięśni. Jest to zabieg chwilowy oraz wypada go regularnie powtarzać. Aby nie posiadać żadnych skutków ubocznych, warto chodzić do kapitalnych gabinetów lekarskich, w których zabieg pozostaje wykonany przez słusznego specjalistę.

Będzie to jeden z na ogół stosowanych zabiegów, a zarazem jeden z w najwyższym stopniu przyjaznych sposobów na pozbycie się zmarszczek, chociaż wypada nie zapominać, że zabieg ten nie jest trwały i ma obowiązek być regularnie powtarzany. Dziś niezmiernie atrakcyjnym sposobem na poprawę wyglądu jest medycyna estetyczna.

Najpopularniejszy w zeszłych latach stał się zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej.

Wykonuje się go, w celu ograniczenia uciążliwych i dokuczających zmarszczek mimicznych, by skóra na twarzy była ujędrniona i gładka. Botox użytkowany jest także w leczeniu zaburzeń mięśniowych, u dzieci z mózgowym obezwładnieniem dziecięcym. W obu wypadkach lek działa tak samo, czyli hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, co prowadzi do całkowitego czy też częściowego rozluźnienia mięśnia. Działanie botoxu inauguruje się po około 36 godzinach od wykonania zabiegu, a trwać może nawet do 3-4 miesięcy. Trzeba zaznaczyć, iż po leczeniu mogą wystąpić efekty uboczne, takie jak chwilowa bolesność mięśnia, czy ból w miejscu wstrzyknięcia. Przybierają one niemniej jednak łagodny charakter i są krótkotrwałe.

Dodaj komentarz