W jaki sposób dbać o zęby i jamę ustną? Szczoteczki pomocą dla każdego

Zdrowie

avatarAutor:

Czyszczenie szczoteczką elektryczną już dawno przestało być oznaką opieszałości i zbytecznego splendoru. Badania oraz stomatolodzy potwierdzają, iż czyszczenie elektryczną szczoteczką zębów jest o wiele efektywniejsze od schematycznych form doglądania o higienę jamy ustnej. Kluczowym argumentem, który przemawia na korzyść szczoteczek elektrycznych jest prędkość z jaką porusza się główka. Wykonuje ona parę tysięcy ruchów na minutę. Schematyczna szczoteczka wypada blado na tym tle. By zdobyć taki sam efekt szablonową metodą szczotkowania, co przez dwie minuty pracy szczoteczką elektryczną, należy aby było szczotkować przez kilkanaście minut. Szybsze obroty sprawiają poprawniejsze eliminowanie kamienia nazębnego, a również resztek jedzenia. Odpowiedniej walczą również ze zmorą białych zębów, czyli osadem z papierosów oraz kawy.

Elektrycznych szczoteczek ma prawo używać każdy. Jeśli jednakże mamy problem z dziąsłami, nosimy aparat bądź też korony, przed zakupem najlepiej poradzić się dentysty. Pomoże nam dobrać godziwą szczoteczkę do naszych potrzeb. Dbanie o higienę jamy ustnej potrzebuje konsekwencji oraz przestrzegania kilku fundamentalnych wskazówek. Bezdyskusyjną podstawą jest mycie zębów po każdym posiłku – tutaj pomoże https://oclean.pl, używanie nici dentystycznych, a również regularne przeglądy naszego stanu uzębienia u dentysty. Znaczącym czynnikiem jest wybór typu szczoteczki i sposób szczotkowania. Zbyt twarda szczoteczka oraz nieprawidłowe ruchy przy szczotkowaniu są w stanie doprowadzić do odsłonięcia szyjki zębów i nadwrażliwości. Są to niezmiernie niemiłe przypadłości.

Oddziałują o wiele na komfort jedzenia i spożywania płynów, zwłaszcza nadmiernie gorących lub ewentualnie zanadto zimnych. Jeżeli nie mamy czasu na prawidłowe szczotkowanie wtenczas najważniejszym rozwiązaniem będzie szczoteczka elektryczna. Większość dostępnych na rynku szczoteczek wykonuje ruchy rotacyjno-oscylacyjne. Tak wobec tego znika niebezpieczeństwo, iż nieprawidłowym sposobem szczotkowania zniszczymy sobie uzębienie. Poza tym obecnie na rynku większość szczoteczek elektrycznych jest zaopatrzona w dwustopniową regulację nacisku. Jeśli mamy delikatne zęby, wówczas wybieramy mniejszy nacisk.

Dodaj komentarz