W jaki sposób buduje się strony dla niewidomych oraz niepełnosprawnych?

Reklama

avatarAutor:

Dzisiaj nikt nie może się obyć bez internetu. Co jednakże z ludźmi niewidomymi? Czy oni też mają okazję na typowe korzystanie ze witryn internetowych? Na szczęście coraz częściej istnieje taka możliwość oraz są komponowane strony internetowe dopasowane oczywiście do pragnień takich ludzi, niewidzących bądź też z dysfunkcją wzroku.

W ostateczności w Polsce żyje ich ponad dwa miliony, nie musimy dłużej lekceważyć tego faktu. Oni też pragną prawidłowo żyć. I mają do tego prawo. Dlatego na witrynach coraz częściej jesteśmy w stanie powiększać dowolnie czcionkę. To banalny, lecz niesłychanie pomocny szczegół, który może pomóc wielu ludziom. Innym projektem jest słuszna kolorystyka. W głównej mierze powinny być to litery, które nie zlewają się z tłem, bowiem to znamiennie utrudnia patrzenie.

Coraz to częściej też jest dostępna szansę odsłuchania artykułów. To wybitnie dobre rozwiązanie, to właśnie dzięki któremu osoby niewidome nie są wykluczone ze świata oraz mogą standardowo korzystać z Internetu – potwierdza to Tworzenie stron internetowych Wrocław. Nie lekceważmy takich osób, pomagajmy im. Jakim sposobem to jest być niewidomym? Albo mieć nadzwyczaj kolosalną wadę wzroku? Z pewnością nie jest to przyjemne.

Życie nastręcza wielu kłopotów. W dobie społeczeństwa informatycznego nadchodzi nam zastanowić się, czy takie osoby mają możliwość korzystania z pożytków internetu? Czy witryny internetowe z pewnością są przystosowane do potrzeb takich ludzi? Należy przyznać, że coraz to częściej jesteśmy w stanie odnaleźć na portalach rzeczy, jakie upraszczają ludziom z dysfunkcjami oczu normalne korzystanie.

Na przykład wprowadza się szansę zmiany czcionki. Wydaje się mało istotną błahostką, niemniej jednak dzięki temu dużo osób może w końcu bez ograniczeń czytać, to co jest zamieszczone na witrynie. Drugim ułatwieniem jest takie dobieranie koloru czcionki, żeby nie zlewała się ona z tłem, ani innymi rzeczami. W ten sposób także znacząco ułatwia się czytanie. Prócz tego szereg artykułów jest odczytywanych przez prelegenta. Wolno w następstwie tego sobie wygodnie odsłuchać, jeśli ktoś nie może korzystać ze swoich oczy. Oby powstawało coraz to więcej tego typu wynalazków.

Dodaj komentarz