Siłowniki oraz piloty do automatycznych bram

Budownictwo

Autor:

Ażeby bramy w odpowiedni sposób funkcjonowały, to muszą one posiadać wskazane właściwości, także funkcjonować wedle określonego przez fabrykanta system. W tym celu producenci instalują w bramach dobre siłowniki, jakie się sprawdzają. Jakie jest ich zadanie? Takie siłowniki za pomocą szczególnych uchwytów mocuje się jednym końcem do słupka, a drugim do skrzydła bramy. Wybitnie odpowiednio sprawdzają się siłowniki samoblokujące, jakie w przypadku zamknięcia bramy, uniemożliwiają uchylenie skrzydła bramy. W przypadku bram skrzydłowych wykorzystuje się siłowniki podziemne- montuje się je w wyjątkowej obudowie pod skrzydłem bramy, łącząc je z jego dolną krawędzią.

Wtenczas to tylko widać element mocujący, który pełni też funkcję zawiasu, a obecność siłownika zdradza jedynie pokrywa obudowy, wykonana ze stali ocynkowanej lub ewentualnie nierdzewnej. Jakie są zalety takich siłowników? Choćby to, że gwarantują obrót bramy nawet o 180°, poza tym posiadają prostą obsługę serwisową – więcej na domenie akcesoria do naczep. Wobec tego należałoby obecnie korzystać z takich bram, jakie posiadają takie siłowniki. Są one doskonałym rozwiązaniem. Dzisiaj w wypadku bram dla wielu osób liczy się wygoda z ich korzystania, dlatego biorą pod uwagę takie czynniki, jak jakość ich wykonania, jak i komfort z ich korzystania. Dzisiaj jest wiele typów bram, i to zarówno tych garażowych, jak i wjazdowych do posesji.

Technologia gwarantuje nam aktualnie coraz to więcej, chociażby umożliwiła automatykę takich bramek. A do takiego zautomatyzowania bramy niezbędne są siłowniki, jak i dodatki dalekiego sterowania, z których najatrakcyjniejsze są piloty. Taki pilot nie posiada jedynie jednego przycisku. Może on poza obsługą bramy wjazdowej służyć do obsługi innych urządzeń, na przykład włączania oświetlenia podjazdu, otwierania automatycznej bramy garażowej czy włączania oraz wyłączania domowego alarmu. Jaki wynosi zasięg aktywności takiego pilota? Z reguły od 50 do 200 metrów. Na rozmaity sposób można sterować bramą, dlatego należy pamiętać o odpowiednim dopasowaniu pilota do bramy, co umożliwi nam łatwe korzystanie z jego możliwości. Takie automaty są dzisiaj bardzo legendarne. Jakkolwiek każdy pragnie mieć aktualnie praktycznie wszystko na pilot, także bramy.

Dodaj komentarz