Proces prania tapicerki w specjalistycznej pralni.

Usługi

avatarAutor:

Pranie tapicerki samochodowej czy kanapy wymaga użycia zaawansowanych odkurzaczy i produktów chemicznych, dlatego nie polecam wykonywać tego bez pomocy ponieważ jej stan zostanie prawdopodobnie jedynie pogorszony a właściwe zabrudzenia jedynie wtarte w głębszą warstwę tapicerki lub roztarte na powierzchni tylko komplikując ich odpowiednie wypranie. Warto zlecić takie pranie zewnętrznej firmie, która zrobi swoją usługę profesjonalnie. Jedną z firm, która zajmuje się czyszczeniem tapicerek w okolicach Słupska jest pralnia Casel – specjalistyczna pralnia tapicerek Słupsk.
Powierzenie sprzątania tapicerki w odpowiednie ręce niewątpliwie oszczędzi nam dużo pieniędzy jak i rozczarowania.

Pierwszym etapem czyszczenia każdej tapicerki jest zebrania za pomocą standardowego odkurzacza lub trzepaczki wszelkiego rodzaju luźnych zabrudzeń takich jak piasek, kurz czy inne luźne zabrudzenia . Następnie mebel zostaje poddana tak zwanemu czyszczeniu początkowemu, czyli namaczaniu silnymi środkami chemicznymi przy pomocy odkurzacza piorącego, które rozpuszczają wszelkiego rodzaju skazy  i większość plam umożliwiając ich usunięcie podczas prania zasadniczego. następnym procesem jest odciąganie nieczystej wody pod odpowiednim ciśnieniem z powierzchni tapicerki wraz z wszystkimi rozpuszczonymi plamami.

Tapicerka poddana powyższym czynnościom jest już z zazwyczaj wyczyszczona, jeżeli jednak istnieje taka konieczność każdy krok jest powtarzany aż do osiągnięcia odpowiedniego celu czyli czystych mebli . Najbardziej uciążliwe z plam takie jak guma czy wino, które mogły pozostać na tapicerce mimo wykonania powyższych czynności są wywabiane za pomocą silnych odplamiaczy, a następnie wciągane w wyżej opisany sposób. Tak przygotowana sofa zostaje poddana suszeniu gdzie w zależności od warunków atmosferycznych jest pozostawiana, aż cała wilgoć wyparuje z głębokich warstw pranej tkaniny.
Ostatni proces to staranne odkurzanie oraz konieczne prace pielęgnacyjne zależne od tego jaki produkt był poddany praniu.

Wszystkie opisane prace zapewniają finalny efekt niemożliwe dla przeciętnej osoby i pozwalają cieszyć się tapicerką, która odzyskała swój pierwotny wygląd.

Dodaj komentarz