Prawidłowe żywienie potomstwa vs słodycze oraz energetyki

Zdrowie

avatarAutor:

Wiek dziecięcy będzie bardzo ważnym czasem w życiu człowieka, ze względu na aktywujący w tym czasie rozwój również fizyczny jak oraz psychiczny. Niezwykle obszerne znaczenie ma w owym czasie sposób odżywiania się młodego człowieka. To smutne dzieci w wielu przypadkach wybierają żywność, która nie do końca spełnia oczekiwania oraz zapotrzebowanie organizmu. Często sięgają po słodycze, jakich sklepy proponują w niezmiernie obszernej gamie. Wielu rodziców martwi to zamiłowanie dzieci do słodyczy.

Bez wątpliwości słodycze są potrzebne w diecie dzieci, szkodliwy jest tudzież tylko ich nadmiar. Często okazuje się, iż zapotrzebowanie na cukier jest mnóstwo niższe niż spożycie słodyczy u małoletnich, co potwierdza poznań. Zostałoby ono zaspokojone kilkoma cukierkami lub też kęsem batonika, jednakowoż dzieci nie zwracają uwagi na tabele dietetyczne. Bez wątpliwości przywilejem dzieciństwa jest beztroska, pomimo to wypada zwrócić uwagę na wpływ słodyczy na zdrowie dziecka. Przy nadmiernym spożyciu, są odpowiedzialne za psujące się zęby oraz próchnicę. Wynikiem nadużycia słodyczy jest też utrata apetytu.

Napoje energetyczne stają się coraz bardziej atrakcyjne. Pierwotnie były to napoje służące osobom wykonującym gigantyczny wysiłek fizyczny lub ewentualnie umysłowy. Miały za zadanie przywrócić siły oraz energię. Ich przedsięwzięcie zbliżone jest do działania kawy, także skład jest niesłychanie podobny. Obecnie są stosowane, na co dzień, jako tuzinkowe napoje chłodzące, przede wszystkim upodobały go sobie dzieci oraz młodzież. Niestety działanie tych napojów wybiega dalece poza proste chłodzenie w ciepłe dni. Skłonność do zastępowania trunkami energetycznymi szablonowych soków, w diecie dzieci i młodzieży, jest niezwykle niebezpieczna dla ich zdrowia. Napoje te nie zawierają, bo oczywistych składników kalorycznych, takie jak węglowodany, które powinny pobudzać organizm. Zamiast tego uświadczymy w nich kofeinę i taurynę. Jedna puszka takiego napoju zawiera więcej takich składników niż filiżanka mocnej kawy. Dla młodych organizmów są to dawki niezwykle niebezpieczne, ponieważ aktywują bicie serca i znacznie podnoszą ciśnienie krwi oraz wpływają niekorzystnie na układ nerwowy.

Dodaj komentarz