Pozytywne działanie kawy i kofeiny, którą dostarczamy

Zakupy

avatarAutor:

Niesłychanie dużo osób twierdzi – czasami trochę przekornie, iż żyje, funkcjonuje jedynie dzięki kawie. Dużo milionów dorosłych osób każdego dnia rano pije ten świeży napój. Kawa zawiera kofeinę w następstwie tego naprawdę pobudza nas do życia, sprawia, iż organizm ludzki budzi się ze snu, stajemy się znacznie bardziej energiczni. Kawa ma dużo pozytywnych cech. Jest nią chociażby to, że powoduje ona, iż nasza pamięć jest poprawniejsza, myślimy trzeźwo, znika zmęczenie.

Wypicie filiżanki kawy poprawia naszą przejrzystą koncentrację. Skutkiem tego też w pewnych momentach w ciągu dnia musimy taką właśnie kawę wypić. Powinniśmy niemniej jednak uważać na jej ilość. Nie możemy pić nadmiernie wiele kawy. Musimy tego pilnować. Idealną ilością jest dwie filiżanki niezbyt mocnej kawy.

Dotlenia to stworzony przez nas organizm oraz przyspiesza spalanie kalorii. Badania dowodzą także, ze regularne picie kawy zmniejsza ryzyko zachorowania na niektóre schorzenia takie jak cukrzyca lub nowotwory. W wielu przypadkach możemy także zauważyć, że po napiciu się kawy – dosyć mocnej znikają bóle, a głównie ból głowy – przetestuj jak parzyć kawę w kawiarce. Czasami właśnie kawa działa lepiej i prędzej niż leki przeciwbólowe – a to dzięki kofeinie, jaka zawarta jest w tym napoju.

W pewnych sytuacjach czujemy się ospali, nie mamy na nic siły, trudność powoduje nam nawet racjonalne myślenie. Tak działa na nas na przykład pogoda czy przemęczenie. Niektórzy mają sposób na to, żeby polepszyć sobie samopoczucie, żeby ożywić się – jest to filiżanka gorącej, porządnie zaparzonej kawy. Kofeina w niej zawarta działa na nas pobudzająco. Powinniśmy niemniej jednak uważać na to, ile takiej kofeiny dostarczamy naszemu organizmowi. W znaczących ilościach jest ona szkodliwa.

Musimy wiedzieć też, że organizm ludzki nadzwyczaj prędko uodparnia się na działanie co niektórych używek. A kawa z całą pewnością taką używką jest. Jeżeli wiec będziemy pić nieraz gigantyczne ilości mocnej kawy z całą pewnością nie będzie ona wpływać na nas tak, jak wpływała na początku, gdy zaczęliśmy pić ten napój, kiedy być może piliśmy go w mniejszych ilościach. Konsumowanie kofeiny nie zawsze jest zdrowe. Czasem zdecydowanie powinniśmy z niej zrezygnować. Bywa to trudne lecz kawę czarną, tak zwaną prawdziwą możemy zastąpić łagodniejszą, bezkofeinową. Niejednokrotnie nie odczujemy zmiany.

Dodaj komentarz