Położenie towarów w magazynie – optymalizacja oraz bezpieczeństwo pracy

Inne

avatarAutor:

Kwestia rodzajów magazynów to tak właściwie temat rzeka, albowiem jest ich w gruncie rzeczy bez liku rodzajów. Wydaje się, że kluczowy podział dotyczy magazynów otwartych oraz zamkniętych czy też magazynów będących magazynami zmechanizowanymi albo także nie, lecz to tak rzeczywiście wyłącznie wierzchołek góry lodowej. Co w takim razie jeszcze istnieje? Otóż wyróżnia się na przykład magazyny rozdzielcze, jaka służą do gromadzenia towarów z różnych źródeł i ich dobrego rozdzielania, sortowania oraz kompletowania.

Do tego dochodzą na przykład magazyny transportowo-przeładunkowe, które są stworzone po to, by przechowywać towary jakie pozostały wyładowane z jakiegoś środka transportu i wyczekują na przeładunek do innego. Wyróżnia się też tak zwane magazyny skupu które służą do magazynowania takich towarów, jakie się skupuje. Do tego docierają magazyny zasobowe, inaczej przechowując zapasy dłuższy czas lub magazyny zbytu, inaczej takie, które odbierają towary z przeróżnych zakładów przemysłowych oraz je sortują i dzielą i przekazuj dalej.

Ciekawe są też magazyny hurtowe, chyba najbardziej nam popularne, bowiem takie, które przechowują po prostu hurtowe ilości towarów – do takich miejsc rekomendujemy WMS oraz odpowiednią optymalizację. Przestrzeń pomieszczeń w jakich składuje się rozmaitego typu produkty i towaru jak chodzi o magazyny to ma one swoją rzeczową nazwę.

Nazywa się to przestrzenią składową magazynu oraz musi ona znamionować się konkretnymi cechami. Otóż istotne jest, że taka powierzchnia nie może pozostać użytkowana tylko i wyłącznie do gromadzenia jakiś towarów bowiem istnieje konieczność pozostawienia też jakiejś wolnej przestrzeni. Dlaczego? Chodzi oczywiście o dostęp do tych artykułów.

Trzeba w pewnych momentach przecież dostać się do jakiegoś artykułu, który na przykład znajduje się z tyłu, a nie ma takiej możliwości jeżeli nie przesunie się innych. Gdyby cały magazyn był zajęty, to byłoby to najzwyczajniej w świecie niemożliwe. Do tego niezbędna jest również słuszna cyrkulacja powietrza, zarówno dla artykułów jest to idealne jak i dla samego człowieka, który w takim miejscu funkcjonuje. Prócz tego w magazynie musi być przecież wyznaczone miejsce jeszcze po to, aby móc przyjmować towary jak oraz je pakować i wydawać. Znaczące jest także bezpieczeństwo a więc miejsce dla sprzętów pożarniczych.

Dodaj komentarz