Okna dźwiękoszczelne – niedociągnięcia i atuty

Usługi

avatarAutor:

Ktokolwiek z nas z pewnością zastanawiał się niejeden raz co świadczy słowo hałas. Hałas jest to najzwyczajniej w świecie długookresowe natężenie wysokich dźwięków. Kiedy mieszkamy w domu na wsi nie jest on z pewnością tak dokuczliwie odczuwany. Inna sytuacja panuje w mieście, tam hałas jest jawniej odczuwalny. Na wsi nawet kiedy mieszkamy blisko drogi, jest on absorbowany przez las czy inne wytwory. W mieście jest on nieodłącznym towarzyszem życia co niektórych ludzi. Hałas wpływa nadzwyczaj niekorzystnie na funkcjonowanie organizmu ludzkiego. Jeśli utrzymuje się dłuższy czas może sprawiać bóle głowy, a też zmianę liczby hormonów w organizmie. Jakim sposobem wobec tego radzić sobie z tym problemem cywilizacyjnym? Doskonałym pomysłem może okazać się z pewnością zamontowanie w naszych apartamentach okien dźwiękoszczelnych.

Należy jednak pamiętać, że występują tutaj miarodajne mity, które należy obalić. Istnieje pewien wskaźnik według którego kalkuluje się zdolność akustyczną okien. Jeśli pozyskujemy okna dźwiękoszczelne możemy spotkać się z określeniem dźwiękochłonność. Każdy potencjalny konsument pomyślałby, iż owa dźwiękochłonność, formułuje jak wielka jest izolacja hałasu z zewnątrz – przykład podaje producent okien. Jest to niemniej jednak nieprawda, dźwiękochłonność określana jest jako pogłos, jaki potocznie nazywamy echem. Z kolei praktyczną dźwiękoszczelność podaje wskaźnik izolacyjności akustycznej. Jest to podstawowa wiedza dla osoby, która ma zamiar nabyć takie okna, bez kwestionowania uchroni ją to przed zbędnym nieporozumieniem.

Z reguły nie wyjaśnia się klientowi co oznacza owa dźwiękochłonność, bo po co, może zakupić okna o wysokim jej poziomie, a o niższym wskaźniku izolacji, jakie nie są niezwykle atrakcyjne, no jednak jakkolwiek trzeba je sprzedać. Sam konsument nie widzi różnicy między takimi dwoma wskaźnikami, nic w tym zresztą ekscentrycznego. Należałoby tez znać się na wiarygodnych wartościach miar. Jeżeli dostajemy informację, że wskaźnik izolacyjności wynosi 10 decybeli, trzeba sobie uświadomić, iż zmniejsza to hałas o połowę innymi słowy o 50%. Z kupnem takich okien jest w takim razie niemało zamieszania. Są one drogie, w takim razie powinniśmy pamiętać o tym, żeby nie dać się nabrać na pomocnicze koszty oraz nieporozumienia.

Dodaj komentarz