Nowoczesne budowanie domów – zatrudnij profesjonalistów

Budownictwo

Autor:

Kiedyś, ludzie budując dom nie mieli kłopotów z pokryciem dachu, albowiem nie było wyboru. Dachy były kryte strzechą, o ile to było lepsze dla jego lokatorów aniżeli modne kilkadziesiąt lat temu dachy z eternitu, zawierające rakotwórcze włókna. Obecnie, wiklina i słoma powracają do łask – nic tak nadzwyczajnie nie zdobi drewnianego mieszkania jak złota strzecha, lub ewentualnie wiklina – ma prawo być nawet w umownym kolorze. Trwałość takich dachów jest bardzo wysoka, naturalne właściwości materiału gwarantują dobrą wentylację, przewiew, nie wchłaniają wilgotności. Co interesujące, mimo iż są materiałem naturalnym, nie osadza się na nich pleśń lub grzyby. Dodając do tego należyte impregnaty, dostajemy gruntownie ekologiczne, zdrowe zadaszenie stworzonego przez nas domu.

Budowa domu może gruntownie inaczej wyglądać aniżeli u sąsiadów. Jeśli niemniej jednak boimy się przeznaczenia powyższych materiałów, możemy zakupić gotowe dachówki ceramiczne w wybranym przez nas kolorze. Ceramika, kamionka – to także materiały naturalne, nie trwoniące wody, wilgoci, odporne na działanie elementów chemicznych. Nie ulegają zagrzybieniu oraz pleśni. Jedyna wada, to ich kruchość, na pewno ulegną połamaniu w przypadku uszkodzenia dachu przy niespodziewanych zdarzeniach atmosferycznych. Jeżeli zdecydowani jesteśmy na budowę domu, a mamy zamiar podczas jego eksploatacji zmniejszyć zużycie energii niezbędnej do ogrzewania wnętrza domu, powinniśmy od razu, jeszcze w fazie projektu podjąć decyzję o zamontowaniu kolektorów słonecznych. Czemu od razu? Dzisiejsza budowa domu potrzebuje stosowania nowatorskich rozwiązań – tu pomoże EkipaBudowlana.NET – Budowa Domów Lublin. Bo z reguły baterie słoneczne montowane są na dachu, architekt w porozumieniu z wykonawcą podejmą decyzję, w którym miejscu kolektory będą zamontowane. Zaplanowanie umieszczenia baterii obniży późniejszy koszt montażu. Z reguły, przy instalacji kolektorów na zakończonym obiektu istnieje niezbędność montażu wyjątkowych wsporników, co pociąga za sobą pewne naruszenie pokrycia dachowego. W wypadku, kiedy montaż nastąpi w trakcie projektowania i budowy, nie będą niezbędne akcesoryjne instalacje do umocowania baterii.

Kolektory słoneczne, pomimo, że nie są najtańsze, zapewniają zwrot kosztów w ciągu kilku lat eksploatacji. Oszczędność energii jest niesłychanie kolosalna – w okresie rozległego nasłonecznienia, zagwarantują do 100% zapotrzebowania na energię, natomiast w sezonie jesienno – zimowym, kiedy dni są krótsze, a słońca niewiele musimy wspomagać się energią elektryczną. Jednakże oraz tak oszczędności będą do około 50% kosztów. Poza oczywista korzyścią z niskich rachunków, nasza idealna energia słoneczna jest jak w największym stopniu ekologiczna i co istotne – za darmo.

Dodaj komentarz