Nauka akordów oraz gry na gitarze – zagraj ukochaną piosenkę

Zakupy

avatarAutor:

Bodajże każdy z nas w pewnym momencie życia pragnąłby się nauczyć grać na jakimś instrumencie. Jest to podyktowane tym, iż większa część ludzi słucha każdego dnia muzykę oraz to ona pobudza ich do działania. Od czasu do czasu pragnęlibyśmy zalśnić przed znajomymi, jednak nie mamy, czym się pochwalić, co wobec tego zrobić w takiej sytuacji? Najlepszym wyjściem będzie wzięcie pod szczególną uwagę, na jakim instrumencie zacznę grać. Dla młodych muzyków najprawidłowiej jest zacząć od gitary, obojętnie, od jakiej, choć większość i tak rozpoczyna od gitary klasycznej. Poza tym należałoby pamiętać o kupnie takiego instrumentu.

Poprawniej nie uczyć się u znajomym, lecz w swoim zaciszu domowym, wówczas dopiero będziemy mogli wsłuchać się w muzykę, prawidłowo się skoncentrować oraz nauczyć się grać na gitarze. Jest wiele pomocy obecnie, również na rynku, jak i w Internecie, jakie zapewniają nam prędką naukę gry na gitarze, należałoby korzystać z takich możliwości – tu pomoże gitara elektryczna na początek. Osoba, która rozpoczyna grać na gitarze powinna do tego poważnie podejść. Ważne w tym momencie jest jej nastawienie. Jeżeli na początku będzie myślała, że nie da rady oraz nie warto się już więcej uczyć, to z pewnością się podda oraz z nauki będą nici. Dlatego już od samego początku musimy być przygotowywani na ciężką i powolną pracę. Nie od razu będziemy bezbłędnie grać na gitarze, nie od razu nauczymy się wszystkich akordów oraz chwytów.

Jednak to nie znaczy, że mamy się poddać. Musimy być przygotowani na miarodajne upadki, jednakowoż powinny nas one wzmocnić oraz pobudzić do dalszego, doskonalszego działania. Niemniej jednak to nie wszystko. Jeśli uczymy się grać z nut to również nie myślmy, że okiełznamy tą technikę w jeden dzień. Najprzyzwoiciej będzie wziąć się w garść oraz oznajmić sobie, iż pomimo wszystko dam sobie poradę. Gra na gitarze jest to długi proces, jaki ma prawo trwać pół roku, rok bądź też nawet kilka lat. Jednakowoż to my decydujemy, czy w tej walce się poddamy, lub zwyciężymy.

Dodaj komentarz