Największe korzyści z rowerów elektrycznych

Rozrywka

avatarAutor:

Rowery elektryczne szybko zyskują popularność na całym świecie i w Stanach Zjednoczonych, ponieważ mogą poprawić zarówno Twoje samopoczucie psychiczne, jak i fizyczne! Ta lista podkreśla kilka z wielu korzyści płynących z posiadania roweru elektrycznego i pomoże Ci znaleźć odpowiedni rower dla Ciebie!

Rower elektryczny to w końcu świetna zabawa, która może dodać wiele przygód do Twojego życia. Z rowerem elektrycznym zajedziesz dalej, niż myślałeś, że to możliwe.

 1. Powróć do jazdy na rowerze, jeśli dawno tego nie robiłeś.
 2. Ciesz się wiatrem i słońcem podczas jazdy.
 3. Spędzaj czas z bliskimi na świeżym powietrzu

Lepsze zdrowie

Popraw swoje zdrowie psychiczne i fizyczne, przedkładając jazdę na rowerze nad prowadzenie samochodu. Jazda na rowerze elektrycznym to dobre ćwiczenie nawet z silnikiem elektrycznym. Elastyczne ćwiczenia: Wykonuj tyle ćwiczeń, ile chcesz. Rower elektryczny zapewnia ćwiczenia dla osób w każdym wieku i o różnej kondycji fizycznej. Poprawia koordynację. Poprawia nastrój. Ćwiczenia fizyczne są świetnym sposobem na rozładowanie stresu i uwalniają endorfiny.

Inteligentne dojazdy do pracy. Rowery elektryczne mają wiele zalet, jeśli chodzi o dojazdy do pracy, załatwianie spraw czy poruszanie się po mieście:

 1. Nie potrzebujesz samochodu, więc oszczędzasz na paliwie, ubezpieczeniu, opłatach parkingowych i utrzymaniu samochodu.
 2. Łatwe parkowanie. Nie musisz już jeździć w kółko, aby znaleźć miejsce parkingowe.
 3. Przeciąć korki. Zmniejsz swój poziom stresu, a nawet szybciej dotrzesz tam, gdzie musisz.
 4. Zapewnij sobie dobrą dawkę ruchu zamiast siedzieć w samochodzie. Z łatwością pokonuj rowerem wzniesienia, nie pocąc się przy tym.

Składany rower elektryczny, taki jak Vika+, można zabrać ze sobą do autobusu lub pociągu, aby łatwiej dojechać do miejsca docelowego.

Jazda na rowerze elektrycznym pomaga nie tylko środowisku naturalnemu, ale także bezpośredniemu otoczeniu społecznemu.

 1. Brak szkodliwych gazów cieplarnianych podczas jazdy rowerem elektrycznym.

 2. Mniej podróży na krótkich dystansach wykonywanych samochodem, co oznacza mniej gazu i mniejszy ruch uliczny.
 3. Odnawialna/ładowalna forma transportu

Więc… który rower elektryczny wybrać?

Każdy model roweru elektrycznego został zaprojektowany z myślą o rowerzyście. Jest tu rower na każdą przygodę, potrzebę jazdy i pragnienie! Niektóre marki oferuą modele składane, cargo, dojazdowe i cruiser. Oto rzut oka na każdy z nich:

 1. Aveny: doskonały rower miejski lub dojazdowy, gotowy na wycieczki do biura, na targ lub po mieście!
 2. Sol: wygodny rower plażowy o zrelaksowanej pozycji jazdy i szerokiej kierownicy.
 3. Packa: prawdziwy rower cargo, który pomieści wszystko! Zabierz dzieci, lodówkę, koce i wyrusz na każdą przygodę.
 4. Vika+: wszechstronny, składany rower elektryczny idealny na wyprawy kamperem, do małych mieszkań i dla ludzi w podróży.

Niezależnie od tego, który rower wybierzesz, korzyści z jazdy na nim są liczne! Gdzie będziesz jeździł?

Zabawny fakt:

Czy wiesz, że rowery elektryczne zmieniają ludzi w codziennych rowerzystów? Przed zakupem roweru elektrycznego tylko 55% rowerzystów jeździło na swoim standardowym rowerze raz w tygodniu lub częściej. Po zmianie roweru na nowy, błyszczący rower elektryczny, liczba ta wzrosła do 93%. Nawet ci nieliczni (6%), którzy nigdy nie jeździli na rowerze w dorosłym życiu, teraz jeżdżą na nim raz w tygodniu lub codziennie.

ż, w ostatnich dekadach liczba rowerów na całym świecie uległa zwielokrotnieniu. Tradycyjny rower zawsze był przyjaznym dla środowiska środkiem transportu, mającym wiele innych zalet w porównaniu z innymi formami transportu krótkiego i średniego zasięgu.

Jasno świecąca gwiazda, jaką jest transport rowerowy, została przyćmiona dopiero przez e-rowery, które szturmem zdobyły świat.

Rower elektryczny jest wyposażony w silnik elektryczny, który jest częściowo (lub całkowicie, jeśli jesteś leniwy) odpowiedzialny za napęd roweru. Moc silnika może wynosić od 150W do 1000W. Maksymalna prędkość osiągana przez rower elektryczny waha się od 25 do 50km/h.

Należy pamiętać, że waga typowego roweru elektrycznego wynosi około 40 kg, a w zależności od typu i konstrukcji może wynosić nawet 70 kg. Oznacza to, że Państwa rower elektryczny będzie znacznie cięższy od standardowego roweru. Możesz używać elektrycznego roweru treningowego jako roweru do jazdy w pomieszczeniu, aby zwiększyć wytrzymałość mięśni. Zobacz najlepsze rowery elektryczne.

Przyjrzyjmy się najpopularniejszym typom rowerów elektrycznych:

Produkowane fabrycznie. Rowery elektryczne, które zostały zmontowane w fabryce, mają określoną konstrukcję ramy, w której można zamontować baterię.

Przerobione. Są to zwykłe rowery miejskie przerobione na rower elektryczny za pomocą zainstalowanych różnych części, a mianowicie: silnika, baterii, ładowarki, jednostki sterującej i regulatora prędkości. Montaż takiego roweru może trwać zaledwie kilka godzin. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne wykonanie roweru elektrycznego ze zwykłego roweru, możesz kupić zestaw do konwersji, który umożliwi spełnienie marzeń.

Jak widać – zakup roweru elektrycznego nie jest już w dzisiejszych czasach niczym trudnym. Są one coraz modniejsze I coraz częściej możemy je spotykać na drogach.

Dodaj komentarz