Najlepszy akumulatorowy odkurzacz

Dom i Wystrój

avatarAutor:

Odkurzacze bezprzewodowe kosztują o wiele więcej niż tradycyjne i rzadko działają tak długo, ale są niezwykle wygodne. Jeśli brzmi to jak uczciwy kompromis i jesteś gotowy, aby przejść bez kabli, znaleźliśmy kilka modeli, które pasują do różnych domów i budżetów. Najpierw rozważ najtańszy Dyson, jaki możesz znaleźć, którym często jest model V7 Motorhead.

Za te pieniądze odkurzacze Dyson są lepsze w czyszczeniu dywanów niż jakakolwiek inna bezprzewodowy odkurzacz, który testowaliśmy, i nie jest to tak naprawdę ścisła konkurencja. Im grubszy dywan i im bardziej przyczepne odłamki, tym większą przewagę ma Dyson. Podstawowy silnik V7 Motorhead jest zazwyczaj najtańszą opcją wśród bezprzewodowych Dysonów, ale każdy z modeli V7 lub V8 może być świetną okazją za odpowiednią cenę.

Wszystkie modele V8 mają dodatkową żywotność baterii i trochę dodatkowej mocy czyszczenia; V8 Absolute jest jednym z naszych ulubionych wariantów, ponieważ jest wyposażony w wiele przydatnych dodatkowych narzędzi i często jest w sprzedaży. Wyższe modele Dyson są jeszcze lepsze, jeśli nie masz nic przeciwko cenom (więcej o tych poniżej). Częste skargi dotyczące pałeczek Dyson obejmują krótką żywotność baterii, wysoką cenę i przeciętną niezawodność – ale te rzeczy dotyczą wszystkich bezprzewodowych odkurzaczy. Jedną z prawdziwych wad Dyson jest obsługa: te odkurzacze są bardzo ciężkie i mają przełącznik zasilania w stylu spustu, co może sprawić, że będą niewygodne w użyciu podczas długiej sesji czyszczenia.

 

Tineco Pure One S11 jako alternatywa

Nie wyciągnie tyle kurzu ani włosów z grubych dywanów, co Dyson, ale ogólnie jest przyzwoity. Zaletą Tineco jest to, że jest znacznie łatwiejszy w obsłudze niż Dyson, z lepszym wyważeniem i blokowanym przełącznikiem zasilania, dzięki czemu nie musisz ciągle naciskać spustu. Jedną z przydatnych funkcji jest czujnik wykrywania brudu, który wydłuża żywotność baterii i wskazuje, na czym należy skoncentrować wysiłki związane z czyszczeniem.

Ponadto bateria jest wymienna (zamiast wbudowana, jak w V7). Możesz więc wydłużyć czas działania poza zwykłe 30 minut, jeśli kupisz dodatkowe pakiety (chociaż są drogie i często niedostępne). Jeśli szukasz tańszej opcji, której możesz użyć do szybkiego sprzątania – a może jako konia roboczego w domu bez dywanów lub mnóstwa grubej sierści zwierząt – jesteśmy pewni, że Hoover Linx będzie trwał dłużej niż większość zniżki Dyson podróbki zaśmiecają ostatnio aukcje Amazona.

Linx jest dostępny od około dekady, budując godne szacunku osiągnięcia w zakresie trwałości. Żywotność baterii i wydajność czyszczenia nie są imponujące, ale są w porządku w tej cenie. Nie możesz używać Linxa jako odkurzacza ręcznego, podobnie jak inne nasze typy. Ale w przeciwieństwie do wielu konkurentów, ten odkurzacz może niezawodnie stać samodzielnie, co ułatwia przechowywanie. odkurzacze bezprzewodowe pomagają oszczędzać czas.

Jeśli chcesz porządnego, bezprzewodowego środka do czyszczenia dywanów, ale nie chcesz dużo wydawać, Black+Decker Powerseries Extreme jest (zazwyczaj) najtańszym modelem, który polecamy. Przy tej stosunkowo niskiej cenie jest zaskakująco skuteczny na dywanach o krótkim, a nawet średnim włosiu – przynajmniej w przypadku ziarnistych rodzajów gruzu, takich jak okruchy lub piasek.

Nie jest tak dobry w wykopywaniu sierści zwierząt lub drobnego kurzu Ten odkurzacz działa również na tych samych bateriach, co wiele elektronarzędzi Black+Decker, więc części zamienne są obfite i niedrogie. Pojemnik na kurz jest okropny, filtry zamienne nie zawsze są dostępne, a czyszczenie gołej podłogi jest po prostu w porządku. Ale regularnie widzimy, że Extreme kosztuje 150 USD. A w tej cenie jest to tani kij do pokonania, jeśli chcesz naprawdę wyciągnąć zanieczyszczenia z dywanów, a nie tylko łaskotać wierzchołki włókien.

Dyson V15 Detect czyści lepiej niż jakakolwiek inny bezprzewodowy odkurzacz, który testowaliśmy, a nawet pokonuje kilka modeli wtyczek. Posiada również wiele funkcji ułatwiających użytkowanie, takich jak odliczanie czasu pracy baterii w czasie rzeczywistym, ssanie, które automatycznie zwiększa się, gdy wykryje brud, grzebień do rozdrabniania plątaniny wbudowany w szczotkę do czyszczenia dywanów, druga głowica czyszcząca ze szczotką z miękkiej tkaniny do gołych podłóg, reflektorem laserowym, animowanymi przypomnieniami o konserwacji i wskazówkami dotyczącymi rozwiązywania problemów bezpośrednio na wyświetlaczu próżni i nie tylko.

Jest nawet wbudowany licznik cząstek kurzu, co jest wyczynem inżynierii, a także rodzajem sztuczki. Tak, V15 jest szalenie drogi, obsługa może być niewygodna i nie jesteśmy pewni, czy jest bardziej niezawodny niż tańsze kije firmy Dyson lub jakiejkolwiek innej marki. Możesz także wybrać tańszy Dyson V11 lub V10 i uzyskać wiele takich samych korzyści. Ale V15 ma wiele przydatnych dodatków (które omówimy poniżej), które sprawiają, że jest wart wyższej ceny, jeśli czujesz się z tym komfortowo.

Jeśli szukasz najwygodniejszego odkurzacza

Jeśli szukasz najwygodniejszego odkurzacza (i być może trwałego) bezprzewodowego odkurzacza, jaki można kupić za pieniądze, sprawdź Miele Triflex HX1. Możesz konwertować między dwoma różnymi stylami nadwozia przez rearraniu kolejności, w jakiej części pasują do siebie (bez użycia narzędzi). W swojej tradycyjnej pionowej konfiguracji, Triflex jest najbardziej zrównoważonym, wygodnym i wytrzymałym bezprzewodowym odkurzaczem, jakiego kiedykolwiek używaliśmy.

(Nowoczesny styl też jest w porządku i można go również rozdzielić się na ręczny odkurzacz podobny do Dustbuster.) Przylega do ziemi w sposób, którego nie doświadczyliśmy w prawie żadnej innej maszynie zasilanej bateryjnie i (bez niespodzianki) wydajność czyszczenia była doskonała w naszych testach (choć nie tak silna, jak w przypadku najlepszych modeli Dyson). Najczęstszym problemem wskazywanym przez pierwszych właścicieli jest trudny w użyciu pojemnik na kurz.

Jest to również pierwszy bezprzewodowy odkurzacz Miele, który pojawił się dopiero od 2020 roku, więc niewiele wiemy o jego prawdziwej niezawodności i długowieczności. Wczesne recenzje są jednak w większości zachęcające, a marka ma doskonałe osiągnięcia w tworzeniu solidnych, niezawodnych urządzeń wszelkiego rodzaju, w tym jednego z naszych ulubionych odkurzaczy wtykowych.

Dodaj komentarz