Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając wózek oraz fotelik?

Usługi

Autor:

Narodziny dziecka to dla znacznej większości rodzicieli wielkie szczęście. Długie chwile wyczekiwania wynagrodzone zostają radosnym gaworzeniem maleństwa. Niektórym rodzicom zdarza się nawet szczęście podwójne, lub… potrójne i więcej. Nie da się ukryć, że utrzymanie jednego dziecka dużo kosztuje.

Kupowanie wyposażenia do pokoiku, wózek, fotelik do samochodu, a przede wszystkim środki pielęgnacyjne-pieluszki, zasypki, kremy itp.-to wszystko jest coraz droższe. Tak w takim razie rodziciele wieloraczków mają pod tym względem dużo trudniej. Z pewnością czeka ich wiele wydatków związanych z przyjściem na świat dzieci. Jednym z nich jest zakup właściwych wózków oraz fotelików samochodowych. Nie musimy się niemniej jednak obawiać, że będziemy mieli problemy z ich kupnem, bo producenci tego rodzaju sprzętów wychodzą naprzeciwko również rodzinom wielodzietnym.

Dawniej rodzice wieloraczków musieli kupować dla nich oddzielne wózki dziecięce. Było to niezwykle niepraktyczne oraz nieprzydatne, albowiem na spacer musiały wychodzić z nimi zawsze co najmniej dwie osoby. Dzisiaj wytwarzane są odpowiednie wózki bliźniacze – sprawdź recaro guardia. Dzieci mogą być w nich usadzone obok siebie, lub ewentualnie jedno za drugim. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Wózek, w którym dzieci siedzą obok siebie jest szerszy niż normalny wózek, absorbuje więcej miejsca na chodniku, może być wobec tego mniej praktyczny jeżeli dużo chodzimy po mieście.

Z kolei wózek „jedno za drugim” jest węższy, niemniej jednak dłuższy-nie możemy się wychylić, by ujrzeć, co robi dziecko siedzące z przodu. Dla mam, jakie lubią mieć wszystko na oku ma prawo być to mała niedogodność. Istnieją też wózki dla trojaczków i czworaczków, które w Polsce są mniej legendarne, lecz łatwo dostępne na zagranicznych serwisach zakupowych. Nieco bardziej karkołomnym tematem są foteliki dziecięce. Tu niestety nie da się niczego wykoncypować, każde dziecko, dla jego prywatnego bezpieczeństwa, musi posiadać swój własny fotelik, poprawnie zamocowany w samochodzie.

Dodaj komentarz