Malowanie proszkowe w motoryzacji – przetestuj, w jaki sposób je wykorzystać?

Zwierzęta

Autor:

Przeciętny właściciel auta zazwyczaj nie skupia się na kwestii, jaką substancją pokryta jest powierzchnia jego pojazdu. Zabiera nowe auto w wymarzonym odcieniu wprost ze sklepu, a kiedy idealna powierzchnia lakieru ulegnie uszkodzeniu, prowadzi pojazd do warsztatu lakierniczego oraz nie musi się o nic martwić. Wierzy, iż fachowiec dopasuje kolor i rodzaj lakieru, do niego zaś należy ocenienie ostatecznego wyniku naprawy. Z punktu widzenia lakiernika sprawa nie jest jednak tak banalnie prosta, ponieważ lakiery samochodowe to kapryśne materiały – wypróbuj lakiernia proszkowa Poznań. Najpierw należy położyć podkład, a dopiero potem wolno przejść do aplikowania warstwy malarskiej, która określi kolor auta.

Lecz to jeszcze nie wszystko. Jako ostatni nakłada się lakier nabłyszczający, który pozwoli wydobyć kolor i dodatkowo będzie chronić warstwy położone wcześniej. Nakładanie lakieru to złożona operacja, wymagająca dokładności, lat praktyki, jak również umiejętności posługiwania się specjalnym sprzętem. A wszystko tylko w tym celu, klient kontrahent odjechał z zakładu zachwycony. O uroku danego samochodu nieraz decyduje jego kolor. Na wiele aut nie zwrócilibyśmy wcale uwagi, gdyby nie niebanalny odcień nadwozia.

Wiedzą o tym producenci samochodów i wciąż rozszerzają paletę barwną dostępnych lakierów, pozwalając nawet na indywidualny dobór, biorący pod uwagę preferencje gościa salonu. To zrozumiałe, że dla większości właścicieli samochodów kolor lakieru jest istotny, ale tak naprawdę lakiery mogą spełniać swoje zasadnicze zadanie dzięki innym substancjom wchodzącym w ich zawartość. Jak wszystkie spoiwa, lakiery samochodowe powinny formować na pokrywanych powierzchniach doskonale równą, cieniutką powłokę.

Jakość poszczególnych składników lakieru, takich jak chociażby rozcieńczalnik, wpływa na jego właściwości zabezpieczające oraz wytrzymałość, co ma tak samo wielkie znaczenie, jak wygląd oraz dokładność krycia. Sztuka doboru właściwego rodzaju lakieru, techniki aplikowania na karoserię oraz pozostałych potrzebnych elementów w zawodowym lakiernictwie liczą się dużo bardziej aniżeli choćby najwspanialszy odcień barwnika.

Dodaj komentarz