Kiedy warto skorzystać z usług adwokata?

Usługi

avatarAutor:

W rozwiązywaniu własnych problemów na ogół funkcjonujemy samodzielnie lub też wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi. Jednakże zdarzają się oraz takie sytuacje, gdy nasza wiedza, doświadczenie, wolny czas jakim rozporządzamy czy po prostu możliwości – okazują się być nie wystarczające, ponieważ pomimo usilnych starań, próśb oraz niebezpieczeństw, rezultat naszych działań jest nieprzerwanie taki sam, czyli żaden. Dużo z tych sytuacji zdołałoby odnaleźć szybkie oraz radosne zakończenie, gdybyśmy w porę zwrócili się do prawnika. Jakie to sytuacje? Za przykład są w stanie posłużyć takie, gdy nieuczciwy kontrahent ciągle bagatelizuje nasze napomnienia o zwrot opłaty, sąsiad bez ustanku bezczelnie parkuje na naszym trawniku, uparcie twierdząc, iż to jego własność, a nasz pracodawca nadal regularnie dokłada sobie do pensji z opisującej nas wypłaty. Takimi komplikacjami na pewno zajmie się adwokat, który może tam, gdzie my nie jesteśmy w stanie i posiada wiedzę której nam zabrakło. Już na pierwszym spotkaniu jest w stanie oszacować nasze szanse co do pomyślnego zakończenia sprawy. Zdaje sobie sprawę z tego w jakie drzwi zapukać, do kogo wykonać telefon oraz jakie pismo wystosować. Z jego pomocą niestraszny nam żaden wróg.

Nikt z nas nie uwielbia żyć według narzuconych odgórnie, twardych reguł. Nie wszystkie z tych zasad zdają się nam być sprawiedliwe oraz słuszne. Z kolei ich liczba, rozpiętość sprawia, że znają je tylko nieliczni, jak radca prawny, sędzia, profesor prawa czy kancelaria adwokacka zabrze, zaś my – szare myszki – w szeregu przypadków nawet nie jesteśmy świadomi, gdy je łamiemy. Jednakowoż czasem buntujemy się przeciwko nim świadomie, a są i tacy, którzy żyją jak im się podoba, za nic mając opasłe tomiska kodeksów i stosy prawnych przepisów. Wszystko ładnie i pięknie, dopóki nasze „przestępstwo” nie zostanie wykryte.

A wtedy biada nam, o ile nie pójdziemy po rozum do głowy oraz w porę nie odwiedzimy adwokata. Jeśli jest to prawdziwy ekspert, jaki zdarł niejedną togę na rozprawach sądowych, to możemy spać spokojnie, jednakowoż pod warunkiem, że jesteśmy „niewinni” lub ewentualnie nasza wina jest wątpliwa. Jeżeli nasze przestępstwo nosi znamiona zbrodni, której dokonaliśmy świadomie, z zimną krwią, to prawnik ma okazję grzecznie odmówić użyczenia pomocy. Ale nie musi, z tym że taka usługa ma prawo być trochę droższa.

Dodaj komentarz