Jak zdać egzamin na prawo jazdy?

Nauka

Autor:

Młodzi ludzie stale z niecierpliwością wyczekują osiemnastych urodzin. Nie chodzi tylko o to, że w ostateczności będą w stanie nabyć zgodnie z prawem alkohol. Od dokonania pełnoletniości wolno rozpocząć poczynania o prawo jazdy. Dzięki temu dokumentowi wolno legalnie prowadzić pojazdy. Kurs na prawo jazdy jest względnie kosztowne, jednakże jest to jedna z tych inwestycji, która błyskawicznie się zwraca.

Na kursie należy przejeździć pod okiem instruktora trzydzieści godzin, potem przystąpić przystaje do państwowego egzaminu na prawo jazdy. Egzamin składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Na części praktycznej trzeba odpowiedzieć na pytania, część wygodna to już nic innego jak jazda. Egzaminowi towarzyszy ogromny stres, co na dodatek wszystko utrudnia. Nawet osoby, które w czasie kursu porządnie radzą sobie za kółkiem, na sprawdzianie popełniają proste błędy. Po zdaniu sprawdzianu oraz wpłaceniu niemałej sumy można już z ulgą na sercu wyczekiwać na odebranie wytęsknionego prawa jazdy. Drogi w stworzonym przez nas kraju nie należą do bezpiecznych. Po części jest to wina ich miernej jakości, niemniej jednak to kłopotliwe na ogół winę ponoszą ludzie. Wszyscy słyszeliśmy o nietrzeźwych kierujących, jacy po zabiciu kogoś na drodze ponoszą względnie niewielkie kary.

Zatrzymanie prawa jazdy i kilkuletni pobyt w więzieniu to zdecydowanie za mało. Po drogach niemniej jednak niejednokrotnie poruszają się osoby, które w ogóle nie mają do tego uprawnień. Z jakiej przyczyny to robią? Za jazdę bez ważnego prawa jazdy grozi jedynie 500 zł mandatu, dlatego przyzwoiciej wybrać prawo jazdy Częstochowa. Jest to mnóstwo mniej niż koszty kursu i sprawdzianu na prawo jazdy, w związku z tym nic paradoksalnego, iż dużo osób woli zaoszczędzić. Póki prawo nie będzie bardziej surowe, na drogach wciąż będzie roiło się od kierujących, które to na prawo nagminnie łamią. Jeżeli ktoś nieposiadający uprawnień, chce pojeździć autem bądź innym pojazdem powinien robić to na drogach osobistych. Jest to zgodne z przepisem, ponieważ prawo jazdy wymagane jest jedynie do poruszania się po drogach publicznych.

Dodaj komentarz