Jak leczyć nadpotliwość? Przetestuj atrakcyjny sposób

Inne

avatarAutor:

Jeżeli osoba przebywająca w stworzonym przez nas otoczeniu niezbyt ładnie pachnie, nie musi to oznaczać, że ma sporadyczny kontakt z wodą oraz mydłem. Przesadne pocenie może być efektem jednej z chorób, co nie oznacza, że nadpotliwości nie wolno leczyć. Nadmierne wydzielanie potu ma okazję być spowodowane nadczynnością tarczycy, przy otyłości – czyli złej przemianie materii, zaburzeniach hormonalnych lub ewentualnie w czasie infekcji wirusowych, bakteryjnych. O ile pocenie się podczas grypy skończy się razem z chorobą, o tyle dwie pierwsze przyczyny mogą być leczone nadzwyczaj długo.

Dwie pierwsze choroby mogą spowodować, że leczenie nadpotliwości musi przebiegać pod okiem lekarza, przy stosowaniu środków farmakologicznych – sprawdź Klinika medycyny estetycznej. W jaki sposób sobie radzić z zbytnim wydzielaniem potu w warunkach domowych? Konieczne jest zachowanie bezwyjątkowej higieny, przy przeznaczeniu preparatów dermokosmetycznych, antyperspirantów, wspomagających zniwelować zapach potu na dłuższy czas. Należy w szeregu przypadków zmieniać bieliznę, ubrania, najpoprawniej gdy są wykonane z czystej bawełny. Wydzielanie potu jest naturalną funkcją organizmu ludzkiego, który w ten sposób reguluję funkcję ochrony organizmu ludzkiego przed zmianami temperatur. Wydzielając pot organizm funkcjonuje jak chłodnica, regulując działanie gruczołów potowych. To smutne w niektórych sytuacjach naturalny proces pocenia się staje się problemem. Aktualnie medycyna oraz kosmetologia posiada już skuteczne metody leczenia nadpotliwości.

Jedną z nich jest Azzalire, inaczej zabieg polegający na wstrzyknięciu do skóry określonej dawki preparatu (o tej samej nazwie), jakiego zadaniem jest skuteczne blokowanie nerwów powiązanych z gruczołami. Zastrzyk sprawia zablokowanie na kilka miesięcy zakończeń nerwowych, a tym samym zablokowanie kłopotu nadpotliwości. Po tym czasie zabieg trzeba ponowić. Kolejnym sposobem na zablokowanie przesadnej potliwości jest wykonanie zastrzyku z toksyny otulinowej, czyli botoksu. Zabieg ten użytkuje się zwykle w przypadku nadpotliwości pach i dłoni.

Dodaj komentarz