Holokaust – okrutne pokłosie II Wojny Światowej

Nauka

avatarAutor:

W historii globu działo się nadzwyczaj wiele, zarówno w atrybucie przydatnym dla ludzi jak i niestety nie. Konflikty istniały kiedyś i będą istniały zawsze, jakkolwiek zadaniem ludzi jest rozwiązywać niesnaski jeszcze nim przybiorą one wybitnie niebezpieczną formę, rozwijając się tak niesłychanie, iż nie da się już cofnąć oraz ucierpi na tym wielu niewinnych – wojnę. Takich sytuacji bywało w historii dużo, Polacy oraz Żydzi zdają sobie sprawę z tego o tym bez zarzutu – co roku albowiem „świętujemy” zwieńczenie wojen światowych, które pozostawiły na wielu z nas kolosalne piętno. Wojna to bezwzględność, którego trzeba się wystrzegać z całych sił.

Wszyscy, jacy przetrwali wojnę wiedzą co ona oznacza i kiedy tak właściwie tylko jest to dopuszczalne zachęcają do likwidowania jakichkolwiek sporów w sposób humanitarny oraz w głównej mierze rozmową, a walki zostawić jako ostateczną broń, ostateczną ostateczność. Pomnimy także o obozach koncentracyjnych, jakie były wprost bestialskim następstwem II WŚ – znacznie więcej o tym można przeczytać na witrynie internetowej Kulmhof, w jakim miejscu znajdują się informacje o rzeczowych obozach, komendantach i historii wojennej. To przykre dzisiaj nie wszystkie kraje słuchają rad osób, jakie przeżył wojnę, bywają nawet tacy, jacy wręcz pasjonują się wojną i oczekują na jej wybuch, co jest po prostu szaleńcze.

W wielu krajach nieustannie trwają wojny, definiowane często mianem wojny domowej, siejąc spustoszenie oraz pozostawiając miasta w zgliszczach lub ewentualnie raniąc ludzi, nie jedynie psychicznie ale oraz fizycznie, Te wojny nijak się jednakże mają do wojen z jakimi mieli do czynienia Polacy. Kiedy Hitler wkroczył do Polski, zaprzątając ją oraz napierając na Rosję, prowadząc z nią wojnę, odnaleźliśmy się w centrum piekła, nie mogąc wydostać się z niego latami. W dalszym ciągu znajdowane są różne pozostałości po tych czasach, począwszy od różnorodnych dokumentów, przez osobiste rzeczy żołnierzy, oficerów czy cywilów, aż do obiektów, muzeów w obozach koncentracyjnych lub tajemnych miejsc, w których chwały się władze niemieckie.

Dodaj komentarz