Czy e-papierosy to idealna alternatywa dla szablonowych papierosów?

Usługi

avatarAutor:

Razem z dojrzewającą renomą palenia elektronicznego pojawia się coraz to więcej kontrowersji. Do tej pory o e-papierosach hucznie było przede wszystkim w Internecie. Od kiedy widać je coraz to częściej na ulicach, ludzie zaczęli się zastanawiać nad ich właściwościami oraz wpływem na zdrowie. Jeszcze kilka lat temu niemalże nikt nie słyszał o e-paleniu. Pierwsze urządzenia pojawiły się na polskim rynku ponad pięć lat temu oraz nie wzbudziły gigantycznej sensacji. O artykułach najdonośniej było w Internecie w jakim miejscu mówiono o ich nowatorskich właściwościach i sposobie działania. E-papieros był nieobecny w tradycyjnych środkach masowego przekazu, które przez długi czas lekceważyły ten temat. Pierwsze urządzenia przyjmowano z zaciekawieniem i traktowano jako dodatkowy gadżet.

Wiele osób deklarowało, że to chwilowa moda, która za jakiś czas przyniesie inne rozwiązania. Stało się jednak totalnie inaczej. Wbrew przepowiedniom papieros elektroniczny przypadł do gustu ludziom na pełnym świecie. W związku z tym rozpoczęły powstawać następne wersje urządzenia, różniące się od siebie właściwościami i budową – wypróbuj tanie e papierosy. W ciągu kilku lat powstało dużo silnych marek oraz sklepów. Dla jednych e-papieros jest pierwszorzędną alternatywą dla sztampowych papierosów, inni sądzą, iż to wynalazek przysparzający się do coraz większej ilości palaczy. Mnóstwo dyskusji powiązanych jest także z ich sposobem działania oraz właściwościami.

Producenci urządzeń są zdania, iż ich towary są całkowicie bezpieczne dla ludzkiego zdrowia i otoczenia. Nie weryfikują tego żadne dotychczasowe badania. Z drugiej kwestii nie ma również żadnych wyników świadczących o wrogim wpływie palenia elektronicznego na organizm. Badania będą trwały jeszcze przez długi czas. Dopiero za kilka lat zapoznamy wiarygodne wyniki potwierdzające racje jednej osoby. Mimo wtrąconego stanu rzeczy, sprzedawcy bez skrupułów reklamują swoje urządzenia jako zdrowe i ułatwiające odstawienie nikotyny. Wielce kontrowersyjny jest status prawny elektronicznego papierosa. Lokalne prawo nie uznaje go za wyrób nikotynowy. Z tego powodu można palić go praktycznie wszędzie. Prowadzi to do wielu awantur oraz pretensji osób niepalących. Większa część z nich jest zdania, że e-papierosy są tak samo trujące jak ich pospolite odpowiedniki.

Dodaj komentarz