Cechy kamer termowizyjnych, wyznaczonych do pomiarów gorączki

Zdrowie

Autor:

Opisy kamer termowizyjnych, zaprojektowanych do mierzenia podwyższonej temperatury podane są na blogu stacjonarne.pl. W rezultacie, osoby zainteresowane mogą doinformować się, co wpływa na poziom wykonanych odczytów jak i niezawodność znalezienia osób z symptomami podwyższonej temperatury. Z pewnością trzeba nakierować uwagę na adekwatną rozdzielczość detektora podczerwieni. Im jest ona wyższa, tym korzystniej.

Równoważna różnica temperatur powinna być jak najwyższa, co pozwala wykrywać nawet najmniejsze wahania temperatury. Każdorazowo obiektyw kamery musi być dopasowany do warunków pomiarów. Teleskopowy obiektyw wyzanczony jest do odczytów z dalekich odległości, tymczasem pośredni można wykorzystywać dla pomiarów robionych w środku pomieszczeń. Należy również zwracać akcent na odpowiednie utrzymanie przerw w czasie przeprowadzanych pomiarów. Powinny bowiem być utrzymane proporcje wypełnienia zapisu termowizyjnego przez twarz osoby poddawanej badaniu.

Na dodatek, zagwarantowane powinny zostać: odpowiednio przystosowane wskaźniki emisyjności, a także stabilne warunki pracy dla kamery. Oznacza to, że w otoczeniu nie może być nazbyt ogromnych skoków temperatury. Medyczne kamery termowizyjne muszą być też do wykonywanych pomiarów odpowiednio przygotowane. Chodzi w tym przypadku o rozgrzanie czujnika przez co najmniej 15 minut, zagwarantowanie trwałego montowania oraz idealnego referencyjnego punktu temperaturowego.

Warto wobec tego zapoznać się z wiadomościami umieszczonymi na blogu, by dowiedzieć się, który typ wybrać oraz w jaki sposób go obsłużyć, aby dał jak najlepsze efekty. Nie da się ukryć, że nowoczesny sprzęt medyczny do wykrywania stanu gorączkowego jest potrzebny. Tym bardziej, gdy może występować niebezpieczeństwo epidemiczne. Na stronie są cztery wiodące komplety: monitoring termowizyjny do wykrywania osób z gorączką ATM – T5, znajdująca zastosowanie w przemyśle kamera termowizyjna z możliwymi do wymienienia obiektywami Pl45i, medyczna kamera termowizyjna Workswell MEDICAS oraz stacjonarna kamera termowizyjna XI400.

Dodaj komentarz