Bezustanny kłopot z mieszkaniami – w jaki sposób sobie z nim poradzić?

Biznes i Finanse

avatarAutor:

Od kilkunastu lat kłopot mieszkaniowy w Polsce. Ktoś ogłosi, że to nie dopuszczalne, bowiem na rynku są tysiące mieszkań nie zasiedlonych. Istotnie, taka sytuacja ma miejsce, jakkolwiek te mieszkania ofiarowane są do sprzedaży, są niesłychanie drogie, a w współczesnych czasach ludzi nie stać na kredyty bankowe, do tego banki niechętnie je przyznają.

Kto miał pieniądze kilkanaście lat temu, był w stanie je zainwestować w oryginalne mieszkanie. Dziś, jest to trudniejsze. W skali pełnego kraju, tysiące ludzi jest sukcesywnie wykwaterowywanych z gniazdek, tzw. kwaterunkowych, w których przez całe życie mieszkali, a teraz, kiedy kamienice wróciły do prywatnych właścicieli, muszą opuścić swoje mieszkania.

Jest to tragedia dla dużej grupy rodzin, które nie mają się gdzie podziać, a budownictwo komunalne niemalże nie egzystuje – właśnie dlatego sprawdza się skup zadłużonych nieruchomości Kraków. Także w skali kraju jest kolejny kłopot, z mieszkaniami dla najuboższych, rodzin patologicznych, jakich jakkolwiek także nie można wykwaterować pod najbliższy most. Być może planowany program pod patronatem kraju, który ma wspomagać budownictwo pod najem, chociaż w części ten problem rozwiąże. Tysiące ludzi w dalszym ciągu czeka na wykwaterowanie z dotychczasowych apartamentów, nie mając dokąd się przenieść.

Wykorzystując z rządowej pomocy, wolno spodziewać się tego, że uda się wybrać materiały budowlane po cenie netto, innymi słowy bez doliczonego podatku vat. Jest to na pewno korzystna informacja dla tych, którzy zechcą zbudować swój dom, natomiast osoby, jakie zechcą osiedlić się w własnym mieszkaniu też będą zdołały czekać na pomoc pieniężną w postaci mniejszej sumy kredytu, jaką należy będzie spłacić.

Dodaj komentarz