Atuty dbania o paznokcie – zapraszamy na manicure!

Moda i Uroda

avatarAutor:

Manikiur japoński uznany jest za perfekcyjną naturalną metodę pielęgnacji skóry oraz paznokci stóp. Posiada on nie tylko długoletnią tradycję, wywodzącą się z Japonii, niemniej jednak przede wszystkim jego specyficzną cechą jest ogrom zalet i walorów, jakie w obfitym stopniu wpływają na stan naszych stóp. Jedna z najistotniejszych zalet tego zabiegu jest fakt, że w skład używanych tu maści oraz past wchodzą tylko naturalne składniki, i nie ma tu jakichkolwiek zatrważających dla zdrowia chemikaliów. Z tego też względu zabieg ten nie wywołuje nieprzyjemnych dla cery podrażnień, czy też objawów alergii. Puder, jaki używa się w trakcie zabiegu, po jego wypolerowaniu nadaje pazurom piękny, naturalny blask.

Dodatkowo sprawia, ze mają one witaminy takie jak na przykład: A, E, H, a również B5 oraz krzemionkę z morza japońskiego. Manicure japoński ma niezwykle sporo zalet oraz wartości, a przede wszystkim koryguje krążenie krwi, pobudza wzrost paznokci, i wzmacnia je – sprawdź depilacja laserowa. Zazwyczaj stosuje się go, kiedy klient ma paznokcie niesłychanie słabe, o nierównej płytce, lub rozdwajające się.

Dzięki zabiegowi, jakim jest japoński manicure przestają się kruszyć, a również są bardziej mocne oraz sprężyste. Dziś wolno zrealizować go już we wszelkich fachowych gabinetach kosmetycznych, działających na terenie Polski. Coraz częściej wykonywany jest także w domu, bo znamionuje się łatwością wykonania. Jeśli wiec nie chcemy udawać się do salonu, lecz zabieg zrealizować we własnym domu, niezbędne nam będzie: pasta z witaminami, puder, oraz polerka oraz dwustronny pilnik.

Niezbędna jest tutaj też szpatułka, jaką nałożyć jesteśmy w stanie pastę na stopy. Jeżeli wykonany go prawidłowo, stosując się do wyznaczonych zasad i kolejności zabiegu, nasze stopy odzyskają swój naturalny blask. Oprócz tego nasze paznokcie upajać się będą różowym połyskiem, który utrzyma się przez następne dwa tygodnie. Nie zapominajmy również, by po zakończonym zabiegu wetrzeć w stopy oliwkę, jaka ułatwi przenikanie innych materiałów. Po zabiegu przez tydzień nie malujmy paznokci.

Dodaj komentarz